Ilıca mah. Denizli Yolu Caddesi No:210 ALAŞEHİR info@alasehirlastikci.com

Neden kış lastiği kullanmalıyız? - Alaşehir Lastikçi

    Şu anda buradasınız!-
  • Anasayfa
  • -Blog-Neden kış lastiği kullanmalıyız?

Neden kış lastiği kullanmalıyız?

30 Aralık 2022 alasehirlastikci Yorumlar Kapalı

Aslında nedeni çok basit: Kış aylarında daha güvenli seyahat edebilmeniz için. Çünkü kış aylarında kullandığınız standart lastiklerin performansı ağır kış şartlarında yeterli olmamaktadır. Bilinenin aksine kış lastikleri yalnızca karlı ve buzlu yol koşulları için değildir.

Özellikle Kasım-Nisan ayları arasında değişken hava ve yol şartlarında aracın dengeli ve güvenli hareket etmesini sağlar. Kış lastikleri, özel olarak geliştirilmiş tasarımı ve hamuru ile en düşük hava sıcaklıklarında bile yumuşaklığını ve dayanıklılığını korur.

Sürücüleri en çok zorlayan ıslak, çamurlu, kaygan, karlı, erimiş karlı ve buzlu zeminlerde yol tutuşu, güçlü çekiş, güvenli frenleme, dengeli ve konforlu sürüş ile en yüksek seviyede su tahliyesi sağlar.

Kış Lastiğinin Avantajları Nelerdir?

Standart lastiklere göre farklı sırt desen tasarımı ve hamuru ile üretilen kış lastikleri, 7 derecenin altındaki hava sıcaklıklarında bile yumuşaklığını ve dayanıklılığını koruyan bir yapıya sahiptir.

Karlı ve buzlu zeminlerde lastiğin yol tutuşunu ve çıkış yeteneğinin standart lastiklere göre daha iyi olması için sırt deseni ince lamelli ve geniş bloklu olarak tasarlanmıştır.

Kış lastiklerinin kış koşulları için tasarlanmış özel omuz yapısı, ıslak ve karlı zeminlerde daha iyi yol tutuşu sağlar.

Sırt deseni ve omuz bloklarının dişli yapısı sayesinde karlı zeminlerde ekstra çekiş elde edersiniz. Bunun yanı sara özellikle silikalı sırt karışımı ve kılcal kanallı blok yapısı, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağlıyor.

oleybet betturkey sahabet kralbet betist
HEMEN ARAYIN